Teknoloji

“Kim” Einstein’dan Daha Akıllı: 8 Yaşında NASA’da Çalışmaya Başlayan İnsanüstü Bir Çocuğun İlham Veren Hikayesi

Bugün Zekası ile ön plana çıkan çocukların sayısı oldukça fazladır. . Bazıları küçük bir sözle ünlü olup adından söz ettirirken, bazıları da başarılarıyla ön plana çıkıyor.

Kim Ung-Yong ise genç yaşta elde ettiği başarılara ve hatta NASA’ya hayran olmasına rağmen sakin bir hayatı benimsemiştir. gerçek başarının memnuniyet olduğunu savunur.

Yong, henüz bir yaşındayken hem Kore alfabesinde hem de binden fazla Çince karakterde ustalaştı.

Kim Ung-Yong, 8 Mart 1962’de Güney Kore’nin başkenti Seul’de doğdu. Fizik profesörü bir baba ve Seul Ulusal Üniversitesi’nde ders veren bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi.

Üç yaşına geldiğinde matematik problemlerini çözüyordu. Ayrıca ailesinin yardımıyla İngilizce ve Almanca olarak 247 sayfalık bir deneme, hat (dekorasyon sanatı) ve illüstrasyon kitabı yayınladı.

Beş yaşına geldiğinde Korece, Japonca, İngilizce, Almanca ve Fransızca bilmektedir ve hatta Hanyang Üniversitesi’nde bir fizik dersine katılmıştır.

Yong, dört yaşındayken Guinness Rekorlar Kitabı tarafından yedi yaşındakiler için tasarlanmış bir IQ testinde 210 puan alarak dünyadaki en yüksek IQ’ya sahip kişi seçildi.

Yong, beş yaşındayken Japonya’daki Fuji TV’de karmaşık diferansiyel ve integral hesap problemlerini çözdü. Böylece uluslararası ün kazandı.

Japonya’da televizyona çıkmasıyla ün kazanan Yong, NASA tarafından fark edildi ve kendisine iş teklif edildi.

Bunun kendisi için çok değerli bir fırsat olduğunu bilerek teklifi kabul etti ve NASA için on yıl çalıştı.Bu süreçte, olağanüstü hafızası ve karmaşık matematik problemlerini çözme yeteneği ile meslektaşlarını her zaman şaşırttı.

Yong, NASA’da geçirdiği süre boyunca diğer çalışanlar ondan daha yaşlı olduğu için kendini yalnız hissetti.

Ayrıca diğer çalışanlar onun fikirlerinden ilham alıyor ama kimse onu sevmiyor. Takdir eksikliği Yong’u çok üzdü.

NASA’dan memnun olmayan Yong, Güney Kore’ye dönmeye ve 1978’de okulu bitirmeye karar verdi.

Gerekli tüm çalışmaları tamamladı ve lise denklik derecesini sadece iki yılda aldı. Daha sonra inşaat mühendisliği okumak için bir üniversiteye kayıtlı . Doktorasını tamamladıktan sonra Koreli bir şirkette orta düzey yönetici olarak çalışmaya başladı.

Yong, 2007 yılında Chungbuk Ulusal Üniversitesi’nde yardımcı öğretim üyesi olarak çalıştı. 2014 yılında nihayet profesör olma hayalini gerçekleştirdi. Böylece şirketten ayrıldıktan sonra 51 yaşında profesör olarak Shinhan Üniversitesi ekibine katıldı.

Yong; “Kendimi gelecek nesle öğretmeye adayacağım” diyerek hayatından memnunken, NASA’da çalışmayı bıraktığı için toplum onu ​​”başarısız bir dahi” olarak görmeye başladı.

Kim Ung-Yong, “İnsanlara bu halimle mutlu olduğumu anlatmaya çalışıyorum” dedi. Asıl başarının keyifli ve huzurlu bir hayat olduğunu söylüyor.

O şimdi 61 yaşında.

Kaynaklar: Wikiwand, Tarih Tanımlı

haberkonyaalti.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu