Haber

100. yıl dönümüne damgasını vuracak projeler İstanbul Şile’de şekilleniyor

Nurcan KIRCALI / İSTANBUL (İGFA) –Şile Belediyesi tarafından İlçenin dört noktasında da üretilmeye başlanan ve İlçenin önümüzdeki 100. yılına cevap verecek projelerde, sona doğru gerçek yaklaşımın adım adım peyzajlara yansıdığı görüldü.

Yetkililerden alınan bilgiye göre Gençlik Merkezi projemiz Çavuş Mahallesi’nde 3650 m² alan üzerinde 96 blok 7 parsel olarak projelendirilmiştir. Kaba inşaatın bittiği ve çevre düzenleme çalışmalarına başlandığı kaydedildi.

Adalet Bakanlığı’nın 50’li yıllardaki tip projesine göre klasik taş mimarisi ile Gençlik Merkezi Projesi, o dönemde kasaba tipi cezaevi olarak hizmete giren tarihi Şile Cezaevi’nin Belediyesi tarafından tasarlandı. , kütüphane olarak hayata döndürülmesi amaçlandı. Şile tarihinde değerli bir yere sahip olan ve yaşı belli olan tüm Şilelilerin hafızasında yeri olan eski cezaevinin mevcut taşlarının restore edilerek mevcut taşlarının restore edilmesinin amaçlandığı söylendi. ve gelecek nesillere aktarmaktır.

Şile Bezi Üretim Tesisi Projesi ile ilgili yetkililer Kızıldağ Caddesi 7 ada 988 parsel üzerinde yer alan Şile Bezi Üretim Tesisi 1450 m² alan üzerine projelendirilmiş olup toplam inşaat alanı 1160 m²’dir. Ayrıca mimari projede 1 adet bay mescit, 1 adet bayan mescit, 1 adet bay wc, 1 adet bayan wc, 1 adet teknik ofis, 1 adet rezerve atölye ve 390m2 asma kat alanlarının yer aldığına dikkat çekmişlerdir.

Öte yandan proje kapsamında yer alan Şile Bezi Üretim Tesisi, 58 m² Satış Alanı, 99 m² Dikim/Nakış Alanı, 97 m² Çözgü Alanı, 33 m² Ofis, 18 m² Toplantı Salonu, 39 m² Yemekhane, 23 m² WC, 196 m² Atölye / Stand Alanı. var olduğu söylendi.

Şile Belediyesi Hizmet Binası ve Hükümet Konağı Projesi ile ilgili yetkililer; Mevcut kamu binalarının birbirinden ayrı olması ve vatandaşların mekansal ihtiyaçlarını karşılayamaması nedeniyle ilçe merkezindeki kamu binalarını aynı alanda toplayarak bir yönetim merkezi oluşturmak istediklerini söylediler.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, 2019 yılında göreve geldikten kısa bir süre sonra tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de dolayısıyla Şile’de de pandemi süreciyle mücadele ettiklerini belirterek, “Normal hayata döndükten sonra hızlı bir şekilde uygulamaya başladık. Şile Belediyemizin yeni hizmet binası ve Hükümet Konağı Projelerinin kaba inşaat çalışmaları hızla devam ederken, eski cezaevi olarak bilinen noktada Gençlik Merkezi Projemizde de neredeyse sona geldik.”

Başkan Ocaklı, Şile Belediyesi olarak pandemi nedeniyle gecikerek başladıkları bazı projeleri hayata geçirdiklerini ancak ilçe genelinde hedef alındıklarını ancak büyük projeler arasında yeni projelerimizin yolda olduğunu söyledi. Ankara ve Şile’nin ortasından dolmuş yapıyoruz.

Belediye Meydanı’nda yenileme çalışmalarının başladığını kaydeden Lider Ocaklı, “Hedefimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ulaştırmak. Ayrıca Üsküdar Caddesi’nde de küçük dokunuşlarla yenileme çalışmalarımız olacak. Öte yandan Otoyol Bağlantı Yolu ve İrade Tepe’den Kent Meydanı’na kadar aydınlatma çalışmalarımız devam ediyor.İlçemizin 100. yılına cevap verecek projeler için ekip arkadaşlarımla beraber çizgide olması için çalışmaya devam ediyoruz. kimliğiyle ve hak ettiği fiyata.”

hemsinajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu