Yaşam

Uzmanlaşmış Bir Eğitim Kurumundan Hem Öğrencilere Hem Öğretmenlere Kaliteli Eğitim Programları

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Sevinç Eğitim Kurumları, 22 Haziran Perşembe günü akademik kadrosu için düzenlediği mezuniyet programıyla gündemdeydi. 26 Haziran Pazartesi günü LGS 2023 sonuçlarının açıklanmasının ardından başarılı sıralaması açıklandı. kurumda okuyan öğrenciler bu güçlü yapıyı yeniden gündeme getirdi. Nitekim ilk kez 1986 yılında dershane olarak etkileyici yolculuğuna başlayan Sevinç Eğitim Kurumları, bugün öğrencilerinin yanı sıra; Ayrıca eğitmen kadrosuna sunduğu olanaklar ve yenilikçi programları ile Türkiye’nin 1 numarası konumundadır.

Yeni eğitim-öğretim yılının ön hazırlıklarını şimdiden tamamlayan kurum, bu güçlü prestiji korumayı hedefliyor; Yurt geneline yayılmış tüm özel okulları, yayın araçları ve kursları ile hem öğrencilerine hem de eğitimcilerine farklı gelişim programları sunacaktır. Böylece hem iç başarı oranlarında yeni zirveler arayacak hem de ülke olarak eğitimin gelişmesinde daha büyük rol oynayacaktır.

Öğrencilerin Gelişiminde Eğitmen Ekibinin Önemi Büyük!

Neşeli öğrencilerin yüksek sınav başarıları, yurt içi ve yurt dışında tanınmış okullarda okuma oranları dikkat çekerken, kendini geliştirmeye odaklanan Sevinç akademisyenlerinin ülkenin geleceğine ışık tutma potansiyeli öne çıkıyor. Verdiği eğitimin kalitesini köklü geçmişiyle sayısız kez kanıtlamış olan kurum, başarısını her bir öğrencisiyle özel olarak ilgilenen ve yaşam boyu sürecek eğitimlere katılarak kendilerini düzenli bir biçimde geliştiren eğitmen kadrosuna borçludur. eğitim seminerleri. Buna göre; Sevinç bünyesinde mesleklerini sürdürme ayrıcalığına sahip olan öğretmenler, geleceğe güçlü bir adım atıp çevrelerine ışık tutmanın yanı sıra dünya standartlarına yaklaşarak kendi potansiyellerinin sınırlarını zorluyorlar. Bu sayede doğru eğitmenler ışığında gelişen yeni nesillerin içinden bilinçli, şuuru yüksek ve kozmik bireyler çıkar.

Nitelikli eğitimin ancak tarihini ve kendini bilen, çağın koşullarına ve çağdaş gelişmelere ayak uydurabilen öğretmenlerin omuzlarında olabileceğini savunan Sevinç Eğitim Kurumları, desteklemek için birçok sertifikalı eğitim programını sisteme soktu. bu fikir. Bir yıl boyunca devam eden “Sevinç Öğretmen Akademisi” adı verilen bu program, öğretmenlerin alanlarındaki bilgilerini sınamakta ve farklı akademik birimler arasındaki işbirliğini artırmaktadır. Dönem boyunca birçok alanda kendini geliştiren eğitimciler, eğitimlerini başarıyla tamamlamadan önce çok sayıda proje ve ödevler yapmaktadırlar. Böylece müfredat hazırlama, etkili sunum teknikleri ve ders planlama gibi eğitimin kalitesini doğrudan etkileyen birçok yetkinlik kazanır. Kurumun Boğaziçi Üniversitesi ile ortaklaşa yürüttüğü bu program, öğretmenlerin mesleki gelişimine katkı sağlayarak milli maliyeti artırmayı hedefliyor.

Öğrenci ve Aile Odaklı Eğitim Akademik Başarıyı Arttırıyor

Türkiye geneline yayılmış kolejleri, kurs merkezleri ve temel okulları ile eğitimde değerli bir marka olan Sevinç Eğitim Kurumları; Ayrıca öğrenci ve ailelerine sunduğu gelişim programları ile de ön plandadır. Kurumun bir süredir devam ettirdiği “Sevinç Anne Baba Akademisi”, sınava hazırlanan çocukların başarısını artırmak için ailelere gerilim yönetimi, etkili iletişim teknikleri ve kuşak farkı problemlerinin analizi gibi konularda yardımcı oluyor. Genellikle oldukça gergin geçen sınav öncesi dönemi, sertifikalı PDR uzmanları yardımıyla hızlı bir şekilde atlatan öğrenciler, eğitimlerinin ilk gününden itibaren “STALKS” adlı mesleki programa dahil edilmektedir. İlham veren bu platformda sanatçılar, iş adamları ve akademisyenler gibi alanında uzman isimlerin yer aldığı TED konuşmaları, lise öğrencilerinin bölüm seçiminde yardımcı olmayı amaçlıyor.

Tüm program kapsamını ülke maliyetlerine zarar vermeden geliştiren Sevinç Eğitim Kurumları; Hem yerel fikirlerin hem de küresel dönüşümün ışığında ilerleyerek kaliteli ders materyallerini ve yenilikçi teknolojileri öğrenci ve öğretmenlerinin erişimine sunar. Kişilerin kendi potansiyellerini keşfetmelerine ve gerçek tutkularını bulmalarına yardımcı olan bu programlar, katılımcılardan olumlu geri dönüşler alırken başarı oranını da artırıyor. Yıl boyunca birçok yenilikçi programı takvimine eklemeyi planlayan bu köklü kurum, sadece 2023-2024 eğitim-öğretim yılında değil, gelecekte de emsallerine imza atmaya devam edecek ve yapmak zorunda olduğu maliyetleri aktarmaya devam edecektir. sonraki nesiller

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu