Ekonomi

UBS Group, sermaye tamponunu güçlendirmek için AT1 tahvillerini satmaya başladı

UBS Group AG, Credit Suisse’in 17 milyar dolarlık önemli borç azaltımının ardından ilk ihracını gerçekleştirerek ek 1. kademe (AT1) tahvillerin satışını başlattı. İsviçre bankası, beş ve on yıl içinde geri çağrılabilen iki kalıcı dolar dilimi sunuyor ve ilk fiyat çağrıları sırasıyla %10 ve %10,125 civarında seyrediyor. Bugün sonuçlanması beklenen anlaşma, UBS’nin AT1 sermaye katmanını güçlendirmeyi amaçlıyor; Bu katman, bankaların yalnızca daha değerli özsermayeye güvenmeden temel sermaye ihtiyaçlarını karşılamalarına olanak tanıyan değerli bir tampondur.

Son gelişmelere göre, UBS 700 milyon S$ tutarında bir tahvil ihraç etti ve 2,5 milyar $ değerindeki büyük bir tahvilin Ocak ayındaki ilk erken geri ödeme tarihleri ​​yaklaşıyor. AT1 tahvilleri, bankanın ana sözleşmesini yeterli dönüşüm sermayesi sağlayacak şekilde değiştirmesi durumunda hisselere dönüştürülmesine olanak tanıyan bir özsermaye dönüştürme mekanizmasına sahiptir.

Aegon Asset Management’ın kredi araştırma başkanı Laurent Frings, rekabetçi fiyatlandırma ve yerleşik özsermaye dönüştürme sistemi nedeniyle teklife önemli ölçüde aşırı talep gelmesini bekliyor.

InvestingPro İçgörüleri

Sermaye Piyasası sektörünün önde gelen oyuncularından biri olan UBS Group AG, bazı ilginç finansal değişikliklere tanık oluyor. InvestingPro’nun gerçek zamanlı verilerine göre şirketin piyasa değeri 79.604,86 milyon $ gibi yüksek bir seviyede bulunuyor. Üstelik şirketin Fiyat/Kazanç (F/K) oranı şu anda 2,58 seviyesinde bulunuyor ve bu da düşük bir kazanç çarpanına işaret ediyor.

InvestingPro İpuçları, yönetimin agresif bir şekilde hisseleri geri satın aldığını gösteriyor; bu da genellikle şirkete olan güveni gösteriyor. Özellikle UBS Group’un 12 yıl üst üste temettü ödemelerine devam etmesi de yatırım çekiciliğini artırıyor. Ancak şirketin gelirinin giderek artan bir oranda düştüğünü ve bunun ileride zorluklara yol açabileceğini belirtmekte fayda var.

Bir InvestingPro kullanıcısı olarak, şirketin finansal dinamiklerini daha kapsamlı bir şekilde anlamak için çok sayıda ek ipucuna ve gerçek zamanlı ölçüme erişebilirsiniz. Örneğin, UBS Group AG’ye ilişkin 8 InvestingPro İpucu mevcuttur ve şirketin performansına ilişkin daha derinlemesine bir analiz sağlar.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

derbentajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu