Ekonomi

Rekabet Kurulu bazı devralma işlemlerini onayladı

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre Kurul, Ahmet Yaşar Aydın’ın TOM İştirak Bankası AŞ, TOM Ayrık Elektronik Para ve Değer Hizmetleri AŞ ve TOM Finansman AŞ şirketlerindeki önemli hisselerinin Star Digital Investments SPV aracılığıyla Dubai İslam Bankası’na devredilmesine karar verdi. Sınırlı. Bank PJSC’nin satın alma işleminin izin kapsamında olmadığına karar verildi.

Inofab Sıhhat Teknolojileri AŞ’nin (Inofab) tek kontrolü, bağlı kuruluşu eResearchTechnology GmbH aracılığıyla Clario Holding Inc.’dir (Clario).

Esinti Enerji Üretim Ticaret ve Sanayi AŞ’nin tek kontrolünün dolaylı olarak Entek Elektrik Üretimi AŞ tarafından devralınması sürecine izin verildi.

Halen Endonezya Yatırım Otoritesi’nin tek kontrolü altında bulunan PT Rafflesia Investasi Indonesia’nın hisselerinin bir kısmının ve dolayısıyla ortak kontrolünün APG Asset Management NV ve “Platinum Compass B 2018 RSC Limited” tarafından devralınmasına izin verilmesine karar verildi. .

So.Fi.MA Societa Finanziaria Macchine Automathe SpA’nın hisselerinin belirli bir kısmının ve ortak kontrolünün BDT Capital Partners LLC tarafından devralınması süreci uygun görüldü.

Akbulut Dokumacılık Ticari ve Ekonomik Bütünlük’ün aktif sistemi aşamasıyla özelleştirilmesi sürecinin, “Ön Bildirimler ve İzin Başvurularında Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ”de belirtilen ciro eşiği nedeniyle ön bildirim gerektirmediği değerlendirildi. Özelleştirme Yoluyla Edinimlerin Hukuki Geçerlilik Kazandırması İçin Rekabet Kurumuna Yapılması Gerekenler” sınırı aşılmadı. Bu nedenle söz konusu sürecin mevcut şartlarda nihai bildirime tabi olmadığına karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu