Haber

İndirim kampanyasına dahil olmayan işletmelere çağrı

TPF’den yapılan açıklamada, örgütten TürkiyeÜlke genelinde 14 perakende birliği, 5.500 şube ve 100 bini aşkın çalışanıyla faaliyetlerini sürdürdüğü kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TPF Lideri Ömer Düz, ” Enflasyonla Topyekün MücadeleDavetine destek veren yerel zincir marketlere, üreticilere, tedarikçilere, lojistikçilere ve sürece destek veren tüm kurumlara teşekkür etti.

Gıda perakende sektörünün çalışmaları tüketiciyeDüzgün, ulaşım aracısı olmanın ötesinde istihdam sağlama, üreticiyi destekleme, ekonomik büyümeye katkı sağlama ve vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştırma misyonunu üstlendiğini belirtti. Yerel zincirler olarak vatandaşlarımızın bütçelerine katkı sağlamak ve ekonomik istikrara katkı sağlamak için elimizden geleni yapmaya kararlıyız.” ifadesini kullandı.

Düz TanımO devam etti:

“Ülkemizde ve bölgemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar, küresel enflasyon tehdidi ve bir an önce sonlanmasını istediğimiz çatışmalar işlerimizi olumsuz etkiliyor. İçinde bulunduğumuz süreci tek vücut olarak, iş birliğiyle aşabiliriz. Üreticilerimize, tedarikçilerimize ve lojistikçilerimize geçtiğimiz ay fiyat istikrarı çağrımıza destek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Düzgün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın “Enflasyonla Topyekün Mücadele” çağrısı üzerine 400’ü aşkın firma ve 50 bine yakın şubeyle destek veren birçok şubeden biri olduklarını belirterek, şöyle konuştu: ” Türkiye’nin 81 ilindeki yerel zincirler olarak devletimizin ve vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Vatandaşlarımızın bütçelerine destek olmak için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Ekonomik baskılar nedeniyle fiyatları karşılaştırarak daha uygun fiyatlı ürünler bulmaya vakit ayıran vatandaşlarımızın market sepetlerini daha uygun fiyatlarla doldurabilmesi için alanımızdaki tüm tarafların çabalarını esirgememelerini özellikle rica ediyorum. Birlikte daha güçlüyüz, bu zorlu ekonomik koşulları el birliğiyle aşacağımıza yürekten inanıyoruz..” yorumunu yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu