Haber

Eski bakanlardan Yaşar Okuyan’ın CHP’den ihraç edildiği bildirildi.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüşmesi gündem oluşturdu. Ziyaretinden fotoğrafları paylaşan Okuyan, “CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki CHP Küme odasında yarım saat görüştük. Sallantıyı ve seçimleri görüştük.”

CHP İLE İLGİLİ

Okuyan’ın bu paylaşımı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında yaptığı açıklamalar İYİ Partililerin tepkisini çekti. Bu gelişmelerin ardından Okuyan’ın CHP’den ihraç edildiği bildirildi. Partiden yapılan açıklamada, “Sayın Yaşar Okuyan, Cumhuriyet Halk Partisi’nden ihraç edilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.” ifadesi kullanıldı. Siyasete MHP’de başlayan ve ANAP’ın kurucularından olan Okuyan, Şubat 2019’da CHP’ye katıldı.

İYİ PARTİ’DEN TEPKİ

İYİ Parti İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, ikilinin görüşmesine sert tepki gösterdi. Okuyan’ın YETERLİ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili sözlerine değinen Özkan, “Bu yalancının Cumhurbaşkanıma iftirası ortadayken ben bu görüntüyü kabul etmiyorum.” terimleri kullandı.

“KRİTİK OLDUĞUNUZ GÜÇTEN BİRAZ FARK OLUN”

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Önderi Ümit Özlale, ziyaretle ilgili “İktidarı neden eleştiriyoruz? İstifa etmesi gerekeni teşvik ettiği için, hesap vermesi gerekeni okşadığı için, yalan üreten medyaya ve iftira atanlara destek verdiği için. Eleştirdiğiniz hükümetten biraz farklı!” söz konusu.

OKUYUCU AKŞENER HAKKINDA NE DEDİ?

Yaşar Okuyan geçtiğimiz aylarda katıldığı bir televizyon programında Akşener hakkında şunları söylemişti: “İYİ Parti İzmir’de en az 5-6 milletvekili çıkar derdim. bu görüşü geri aldı.Çünkü Meral Akşener ve yanındaki 2 -Ucuz siyaset ve 3 arkadaşın zikzaklar çizdiği bir durum var.Kılıçdaroğlu’nun şu anda kazanamayacağı algısını kim yaratıyor?Partisi yüzde 10 aldı, yüzde 7’de kaldı.Meral Akşener masayı dağıtıp Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkarsa bana maliyeti olur.Belge ve belgeler var hepsini açıklarım.Hepsi İçişleri Bakanlığı’nın devrine ilişkin belgelerdir.Don’ Beni konuşturma, vatana ihanettir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu