Haber

Diyarbakırlı ‘Ramazan Hoca’ Cinayeti: Şüphelinin Yeni Detayları Ortaya Çıktı

Diyarbakırlı ‘Ramazan Hoca’ olarak bilinen Ramazan Pişkin’i bıçaklayarak öldüren zanlının, çayhaneye giderek hiçbir şey söylemeden Pişkin’i göğsünden 3 kez bıçakladığı ortaya çıktı. Ayrıca zanlının 9 ayrı suçtan polis merkezine kayıtlı olduğu ve annesini dövmekten arandığı öğrenildi.

Fatih’te dün meydana gelen olayda, sosyal medyada “Ramazan Hoca” olarak bilinen Ramazan Pişkin, işlettiği çay ocağında Erkan B. tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatarak şüpheliyi olaydan bir gün sonra yakalayarak gözaltına aldı. Erkan B. sorgulanmak üzere Gayrettepe’deki İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülürken, Ramazan Pişkin cinayetiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Yaya gelip otobüsle kaçtı.

Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı çalışmayla şüphelinin olay günü Zeytinburnu’ndan olay yerine kadar tam bir buçuk saat yürüdüğü belirlendi. Olay yeri ve şüphelinin kaçış güzergahındaki güvenlik kamerası görüntülerini tek tek inceleyen ekipler, şüphelinin cinayeti işledikten sonra kaçtığını, bir süre sonra durup bir kişiden sigara alıp içtiğini belirledi. . Güvenlik kamerası görüntüleri incelendiğinde şüphelinin Aksaray’da sigara içtikten sonra otobüse bindiği, Beyoğlu Piyalepaşa’da otobüsten inerek Hacıhüsrev’e girdiği belirlendi. Hacıhüsrev’de yapılan sokak aramasının ardından Cinayet Büro Amirliği ekipleri, zanlının ikamet ettiği yeri tespit etti ve Erkan B. yakalandı.

tartışmasız bıçaklandı

Ekiplerin yaptığı çalışmada Erkan B.’nin Ramazan Pişkin’i tanıdığı ve çayhaneye giderek hiçbir şey söylemeden Ramazan Pişkin’i göğsünden 3 kez bıçakladığı öğrenildi. Erkan B.’nin babasının da Ramazan Pişkin’in çay ocağına yakın bir işyerinin olduğu, şüphelinin Ramazan Pişkin’i bu nedenle tanıdığı belirlendi.

Daha önce annesini dövdüğü için aranıyordu.

9 ayrı suçtan polise kayıtlı olduğu öğrenilen cinayet zanlısı Erkan B.’nin ailesiyle görüşmediği, daha önce annesini dövdüğü ve bu nedenle kasten yaralama suçundan arandığı öğrenildi. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen şüphelinin önümüzdeki saatlerde sorgusunun yapılması bekleniyor. – İSTANBUL

aziziyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu