Haber

Azerbaycan: “Brother Fist tatbikatı bölgede sürdürülebilir barış ve güvenliğin sağlanmasında önemli rol oynuyor”

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Türkiye ve Azerbaycan silahlı kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen “Kardeş Yumruk” tatbikatının bölgede sürdürülebilir barış ve güvenliğin sağlanmasında önemli rol oynadığına değindi.

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, bakanlığın üst düzey isimleriyle 2022 yılı değerlendirme toplantısı yaptı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede Azerbaycan ile Türkiye arasında imzalanan askeri alanda işbirliğine ilişkin anlaşma uyarınca gerçekleştirilen ortak tatbikatların sonuçları açıklandı. , analiz edildi. Bakü ile Astara, Cebrayil ve İmişli bölgelerinde düzenlenen “Kardeş Yumruk” tatbikatlarının ayrı bir öneme sahip olduğu ve verilen görevlerin başarıyla yerine getirildiği belirtildi. Toplantının sonunda konuşan Savunma Bakanı Hasanov, ortak tatbikatların bölgede sürdürülebilir barış ve güvenliğin sağlanmasına katkı sağladığını belirtti. Bakan Hasanov, “Kardeşin Yumruğu tatbikatı bölgede sürdürülebilir barış ve güvenliğin sağlanmasında önemli rol oynuyor” dedi.

Öte yandan, Türkiye ve Azerbaycan silahlı kuvvetleri 5-6 Aralık tarihlerinde “Kardeş Yumruk” adlı ortak tatbikat düzenledi. – BAKÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu