Haber

Uyuşturucu kartelinin lideri İstanbul’da yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hollanda tarafından Interpol tarafından “Uyuşturucu Kaçakçılığı” suçundan uluslararası alanda aranan Uyuşturucu Elementi Kartelinin elebaşı Rawi Ali Kureyşi’nin İstanbul’da “Kartel-5” operasyonuyla yakalandığını duyurdu. .

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hollanda tarafından Interpol Kırmızı Bülteniyle “Uyuşturucu Kaçakçılığı” suçundan uluslararası alanda aranan Uyuşturucu Kartelinin elebaşı Rawi Ali Kureyşi’nin yakalandığı belirtildi. İstanbul’da “Kartel-5” operasyonu.

Bakan Yerlikaya şu bilgileri verdi:

“Aziz milletimizin şunu bilmesini isterim ki, hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bültene çağrıda bulunursa bulunsun, uluslararası organize suç örgütlerine ve zehir tacirlerine asla nefes aldırmayacağız. Hepsini teker teker kafese tıkacağız. İstanbul Emniyeti Narkotik Kabahatlerle Mücadele, İstihbarat, Göçmen Kaçakçılığı ve Sınır Geçişleri Daire Başkanlığı Şube Müdürlükleri tarafından yürütülen ortak çalışma sonucu İstanbul Kağıthane’de yakalanan ve Kırmızı Bülten ile tutuklama kaydı bulunan Rawi Ali Kureyşi Hollanda’da uyuşturucu ticareti ve ithalatında önemli rol oynadığı, dünyanın birçok ülkesinde geniş bir suç ağına sahip olduğu ve bunu büyük ölçüde yaptığı tespit edilen , ulaşım hatları kurduğu belirlendi. büyük miktarlarda kokain ithal etmek, toplam 6 ton uyuşturucuyu gemi, sürat teknesi ve hava yoluyla Hollanda’ya sevk etmek, uyuşturucu için depolama tesisleri düzenlemek ve uyuşturucuyu finanse etmek için operasyon düzenleyen Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duaları sizinle. Ülkemizi Ulusal ve Uluslararası Organize Suç Örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız.” – ANKARA

orhanelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu