Ekonomi

SunExpress Boeing ile 90 uçaklık anlaşma imzaladı

SunExpress, 2023 Dubai Airshow’da 90’a kadar Boeing ( Lisans ) Order önümüzdeki on yıl içinde filosunu iki katından fazla artıracak. Anlaşmada 28 adet Boeing 737-8, 17 adet 737-10 model uçak ve 45 adede kadar 737 MAX uçak satın alma fırsatı yer alıyor.

Anlaşmaya ilişkin yorum yapan SunExpress CEO’su Max Kownatzki, “SunExpress olarak geleceğe güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz. “Yakıt tasarruflu ve çevresel açıdan sürdürülebilir uçak filomuzla ağımızı genişletirken, Türkiye’nin turizm elçisi olarak katkı sağlamaya devam edeceğiz.” söz konusu. SunExpress, Boeing ile yaptığı bu yeni anlaşmayı, 9’u teslim edilen 42 adet 737-8 siparişine ekledi.

Boeing Ticari Uçaklar Lideri ve CEO’su Stan Anlaşması, “SunExpress’in 737 MAX’ı tercih etmeye devam etmesi, uçağın Türkiye’ye ve diğer popüler destinasyonlara yönelik yolcu talebini karşılama becerisine olan güveni yansıtıyor. “737 MAX, SunExpress rota ağında kendini kanıtlamış bir uçaktır ve benzersiz yakıt verimliliği ve performansıyla değer yaratmaktadır.”Sanki konuşuyordu.

Hibya Haber Ajansı

pazar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu