Haber

Sol Parti: İstiklal Saldırısını Lanetliyoruz. Bu Saldırı, Herkesin Aklına 7 Haziran Sonrasındaki Kanlı Katliam Dönemini Getiriyor

SOL Parti, İstanbul’daki İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamaya ait, “İstiklal saldırısını lanetliyoruz. İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen halk düşmanı terör saldırısını kim yapmış olursa olsun lanetliyoruz. Bu saldırı, herkesin aklına 7 Haziran sonrasındaki kanlı katliam dönemini getiriyor” açıklamasını yaptı.

SOL Parti, bugün İstiklal Caddesi’nde meydana gelen ilk belirlemelere göre 6 kişinin ölümü ve 53 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan patlamaya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“İstiklal saldırısını lanetliyoruz. İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen halk düşmanı terör saldırısını kim yapmış olursa olsun lanetliyoruz. Bu akın, herkesin aklına 7 Haziran sonrasındaki kanlı katliam periyodunu getiriyor. Bugün ülkemizin aydınlık geleceğine inanan; ezilenlerden, gençlerden Alevi’si, Sünni’si, Türk’ü Kürt’üyle tüm işçilerden yana olan herkes için bir defa daha düşünme günüdür. Gün, türlü hesaplarla ve pazarlıklarla cennetten kendine yer ayırma değil her an daha büyük bir karanlıkla halkın üzerine çöken cehennemin kapılarını kapatma günüdür.

SOL Parti, tüm gücüyle ezilen halkın birliği ve dayanışması için gayret edecek, halka yönelen her akının, ülkemizi kaosa sürükleme uğraşlarının karşısında kararlılıkla duracaktır. Bu taarruzda hayatını kaybeden insanlarımızın yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu