Haber

Sinoplu Engelli Çift, Oy Sandığının Birinci Katta Yerleştirilmesine Tepki Verdi: Bizi Sandalyeye Taşıdılar”

MUSTAFA USTASI

Sinop ‘da yaşayan engelli Uğur çifti. Recep Uğur, “Engelliler olarak açıklama yapmamıza rağmen engelli olmamıza rağmen düşüncemiz birinci kattaydı. Merdivenleri güçlükle çıktık. Eşi Gül Uğur, “Yapmamıza rağmen” diyerek tepki gösterdi. Bildirildi, engelliler olarak sandalyelere çıktık ve ben gözyaşları içinde çıktım. Benim için çok zordu.”

Sinop’ta yaşayan ve bedensel engelli çift, cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi için oy kullanmaya gittikleri Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulu’nun birinci katında sandık olduğu için güçlük yaşadı. Recep ve Gül Uğur çifti, vatandaşların kendilerini sandalyede birinci kata taşımasının ardından oy kullanabildi.

“YENİ YETKİLİLER GÖREVLERİNİ YAPMADI”

Duruma tepki gösteren Recep Uğur, şu ifadeleri verdi:

“Bugün oy gün. Engelliler olarak üzerimize düşen görevi yaptık. Ancak yetkililer yine de görevlerini yapmadılar. Engelli ilan etmemize rağmen engelli olduğumuzu sandığımız şey birinci kattaydı. Merdivenleri çıkmakta zorlandık. Bizi oturttular ve taşıdılar. İnşallah sorumlular bir an önce bulunur. Her seçimde böyle sorunlar oluyor. Artık değil. Hangi yüzyılda yaşıyoruz?

“Gözyaşımla ayrıldım”

Recep Uğur’un eşi Gül Uğur, şunları söyledi:

“Bizi sadece seçimlerde ve 3 Aralık’ta anıyorlar. Yılda iki kez yokuz. Allah bize ömür verdikçe biz hep bu dünyadayız. Ancak onlar bize hep zorluk çıkarıyorlar. Anlattığımıza rağmen, engelli sandalyesine çıktık ben ağlayarak çıktım.Benim için çok zordu.Bu durumu bildirmek ve sandalyeye çıkmak çok zor.Koltuğa çıkmak çok zor.O rampayı çıkabiliyordu. .Asansör ama çalışmıyor.İnsanlar bizi taşımak zorunda mı?Bizi onların taşımasını istemiyoruz.Biz kendimiz gitmek istiyoruz.Orada çok acı çektim.”

Kaynak: ANKA / Yerel

haberhisarcik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu