Yaşam

Şarkıcı Hadise’den 3 sunucuya tazminat davası

Şarkıcı Hadise’den 3 sunucuya tazminat davası

İSTANBUL – Şarkıcı Hadise, Reza Zarrab’dan etkilenip ona hakaret ettiği iddiasıyla 3 program sunucusuna ve televizyon programına 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Şarkıcı Hadise, Reza Zarrab ile ilişkisi olduğu, kendisine hakaret ve onur, şeref ve haysiyetini zedelediği iddiasıyla programın sunucusu Bircan Bali, Seren Serengil, Arto ve televizyon programına 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunduğu dilekçede, “Sanıklar Bircan Bali, Arto olarak bilinen Harutyan Dalga ve Seren Serengil, davalı kanalda yayınlanan programda yorumculuk yapıyorlar. gazeteci değiller dergi Muhabirlik bile yapmadıkları ve basın mensubu olmadıkları vurgulanmalıdır. Sanıklar, Reza Zarrab ile birlikte oldukları her gün müvekkilin kişilik haklarına saldırıyor. Kanıtları kamuoyuyla paylaşacaklarını söyleyerek şantaj yapıyorlar.

“Sanıklar sistemli bir şekilde müvekkilin şerefine, mesleğine ve prestijine akın ettiler”

Davacı Hadise’nin avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu, dava dilekçesinde sanıkların iki yıldır müvekkilinin kişilik haklarına saldırdığını ve özel hayatını ihlal ettiğini belirterek, “Türkiye’de bir pop yıldızı her gün şantaja ve tehdide maruz kalıyor. ‘Skandallar Kraliçesi’, ‘metres’, ‘vergi kaçakçısı’ ve daha birçok vahim sıfatlar basın ve ifade özgürlüğüne aykırı, toplum müvekkilini uzaktan izliyor. İşi nedeniyle kurumlar, iş sözleşmeleri, toplum ve ailesi nezdinde saygınlığını ve prestijini kaybettiği için sanıklardan 50 bin lira maddi tazminat tahsil edilecek” dedi.

Duruşma yapıldı, tanık dinlenmesi talebi reddedildi

Davanın İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmasında davacı Hadise’nin avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu ile sanık avukatları hazır bulundu. Mahkeme heyeti, sanıkların tanık dinlenmesi talebinin reddedilmesine ve eksikliklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

keles-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu