Haber

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter: Türkiye büyük bir diriliş sürecinde

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti’ye davetine ilişkin, “Bölücüyle aynı sofrayı paylaşıyorsunuz da, bizimle komşuluk hukukunu paylaşamaz mısınız? Şu ana kadar aramızdaydınız. Dün Cumhurbaşkanı’na oy veren tüm vatandaşlarımız Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına kulak vermiştir, verecektir. Türkiye büyük bir diriliş sürecindedir.” söz konusu.

Partisinin Taşbaşı Kültür Merkezi’ndeki Odunpazarı İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada Yönter, “Karadan toprağa 2024’e Doğru” temasıyla 31 Mart 2024 seçimlerine hazırlandıklarını söyledi.

Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerindeki stratejik başarısını yerel yönetim seçimleriyle perçinlemek, pekiştirmek ve taçlandırmak istediklerini belirten Yönter, yeni Anayasa çalışmalarına da değinerek şunları söyledi:

“İnşallah Cumhur İttifakı olarak Türkiye’mize yeni bir Anayasa getireceğiz. Bunu da başaracağız. Zamanı gelince her şeyin bir zamanı vardır. Geniş katılımlı, 12 Eylül cuntasıdır. Milletimize ve ülkemize tüm kalıntılarından arınmış, Cumhurbaşkanlığı sistemini destekleyen, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini destekleyen yepyeni bir anayasa getireceğiz. Bunun için de çalış.”

“MHP ile komşu olmaktan mı kaçınıyorsunuz?”

Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti’ye yaptığı çağrıyı hatırlatan Yönter, taraf olarak her daveti samimiyetle yaptıklarını kaydetti. Yoter konuşmasına şöyle devam etti:

“Madem samimiyet peşindeyiz, o zaman sözlerimiz de, özümüz de, amaçlarımız da samimi olmalı, çağrılarımız da samimi olmalı. Önderimiz davet etti. Açıklama geldi. Saçma sapan, vehim dolu… Siz. Bölücülerle, teröristlerle aynı evi paylaşıyorsunuz ama MHP ile komşu olmayın Böyle bir şey mi var, Bölücülerle aynı sofraya oturuyorsunuz, teröristlerle aynı evi paylaşıyorsunuz, kaçıyorsunuz, kaçıyorsunuz. beni GÜZEL Partiye davet et.”

“Türkiye büyük bir diriliş yaşıyor”

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter çağrılarını tekrarladıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Gelin Türkiye için yerel iktidarda komşu olalım. Gittiğiniz yol yol değil. Varılacak yer yok. Rezillik ve rezillikten başka yapacak bir şey yok. Oturduğunuz masa da değil.” Bir diplomat, saygın bir devlet adamı diyor ki Ortadoğu’da bir toplantı bu toplantıya isminizle davet edilmiş olsanız bile, toplantıya gittiğinizde, masaya geldiğinizde, masada isminiz yoksa. , orada adını mutlaka göreceksin.” Buna nasıl ortak olacaksınız? Bölücüyle aynı sofrayı paylaşıyorsun da, bizimle komşuluk hukukunu paylaşamaz mısın? Düne kadar aramızdaydın. İYİ Parti’ye oy veren, CHP’ye oy veren tüm vatandaşlarımız Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına kulak verdi. Cevap verecek. Türkiye büyük bir canlanmadır.” “Türkiye yükseliş sürecinde. Yükselişimizi, dirilişimizi, ilerlememizi kimse engelleyemez.”

MHP Ordunpazarı İlçe Başkanı Okan Ekşi’nin seçildiği kongreye, partinin MYK üyeleri Nevzat Ünlütürk ve Şahin Gürz, MDK Üyesi Taner Gökçek, Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç ve çok sayıda partili katıldı.

haberayas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu