Haber

Meteoroloji’den şiddetli fırtına uyarısı! İstanbul dahil birçok ilde denize girişler yasak.

Meteoroloji’nin fırtına uyarısı ile herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için bazı il ve ilçelerde denize girişler yasaklandı. İşte olumsuz hava koşulları nedeniyle yasak olan plajlar ve plajlar.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesindeki plajlarda, olumsuz hava kuralları nedeniyle 2 gün boyunca denize girmek yasaklandı. Şarköy Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, ilçede olumsuz hava koşulları nedeniyle dünden sonra tüm plajlarda denize girilemeyecek.

Sahillerde görev yapan cankurtaran grupları dün bayrakları kırmızıya çevirerek vatandaşların denize girmesine izin vermedi. Sahil Güvenlik Komutanlığı grupları da zaman zaman araçlardan anonslar yaparak vatandaşları uyardı.

DÜZCE

Düzce’nin turizm bölgelerinden Akçakoca ilçesinde 9 Ağustos’ta denize girilmesinin yasak olduğu bildirildi. Akçakoca Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede dün akşam saatlerinden itibaren etkili olması beklenen olumsuz hava koşullarının sahil ve kıyılarda risk oluşturacağı belirtildi.

Açıklamada, bugün olumsuz hava ve deniz kuralları nedeniyle ilçedeki tüm plaj ve kıyılarda denize girilmesinin tehlikeli ve yasak olduğuna dikkat çekilerek, “Vatandaşlarımızın denize girmemelerini rica ederiz.” Açıklamanın ardından sahil ve plajlarda güvenlik önlemleri artırıldı.

SAKARYA

Karadeniz’in kıyı ilçeleri Sakarya, Karasu, Kocaali, Kandıra ve Kaynarca’da 2 gündür beklenen şiddetli dalga nedeniyle denize girilmemesi uyarısında bulunuldu. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 9 ve 10 Ağustos tarihlerinde hava muhalefeti nedeniyle denizde dalga boyunun 2 metreyi geçebileceği belirtildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşulları, kuvvetli rüzgar ve güneybatı yönü beklentisi nedeniyle denizde riskli bir ortam oluşacağının varsayıldığına dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi; “9 ve 10 Ağustos tarihlerinde Karadeniz kıyılarımızdaki Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinde dalga boyunun 2 metreye ulaşacağı tahmin ediliyor. Tatilcilerimizi bu şartlarda denize girmemeleri konusunda uyarıyoruz. misafirlerimizi denize girmemeleri konusunda uyarınız. Lütfen canlarını kurtarınız. Kendi canınızı da riske atmayınız ve uyarıları dikkate alınız.”

İSTANBUL’DA YASAK PLAJLAR

İstanbul Bazı kıyılarda denizde yüzmek yasaktır. Olumsuz hava koşulları nedeniyle Şile ve Silivri’de 9 Ağustos’ta denize girmek yasaktı.

Şile Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, 9 Ağustos Çarşamba günü kuvvetli rüzgar ve sağanak yağmur beklendiği vurgulanarak; “Dalga boyunun 1 metre ile 2 metre arasında olacağı ve zaman zaman 2,5 metreye ulaşacağı belirtilirken, şiddetli yağış beklentisi de var. Kuvvetli rüzgar ve dalgalardan dolayı rip akıntısı riski göz önünde bulundurularak tesisimiz; Kaymakamlık 9 Ağustos’ta vatandaşlarımızın can ve mal kaybını önleme kararı aldı.Çarşamba günü ilçemize bağlı plajlarda denize girilmesi yasak.

SİLİVRİ

Silivri Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “9 Ağustos 2023 tarihinde kıyı ve plaj alanlarında olumsuz hava ve deniz koşulları beklendiği için ilçemiz sınırları içindeki plajlarda denize girilmeyecektir. bölge tehlikeli ve yüzmek yasak.”

gursu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu