Haber

Meral Akşener: Kılıçdaroğlu ile Özdağ arasındaki gizli anlaşmadan haberim yoktu

Türkiye cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerini geride bıraktı. Türkiye geride kaldı ama muhalefet kanadı seçim yenilgisini sindiremedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kaybettiği seçimin ardından CHP kaynarken ortaya çıkan bazı detaylar herkesi şaşırttı.

Seçimi kazanmak için bakanlıklar dahil elindekileri dağıtan Kılıçdaroğlu, Ümit Özdağ ile masaya oturdu.

Ümit Özdağ, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile seçim öncesi yaptıkları görüşmede üç bakanlık ve MİT Başkanlığı konusunda anlaştıklarını belirterek, “Yazılı anlaşmamız var. Kemal Bey ile İçişleri Bakanlığı ve MİT olmak üzere üç bakanlık konusunda anlaştık. MİT Başkanlığı sözlü anlaşmaydı. Bakanlıkların yazılı anlaşması vardı.”dedi.

Bu açıklamanın ardından gözler büyük ortak Meral Akşener’e çevrildi. Akşener’in Kılıçdaroğlu’nun yaptığı anlaşmadan haberi olmadığı ortaya çıktı.

Akşener’den gizli anlaşma açıklaması

Gazeteci İsmail Saymaz’a konuşan ÂLA Parti lideri Akşener, Özdağ ve Çıray’ın iddialarına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Kılıçdaroğlu’nun açık veya zımni anlaşma yapma yetkisi vardı. Bu yetkiyi kullanır veya kullanmaz. Kemal Bey, partisine düşecek olan bakanlıkla ilgili kararları istediği gibi verir. Bu sadece iki genel lideri ilgilendiriyor.

Ancak bakanlığı aramızda bölmedik. Onun için bakanlıklardan bahsetmeden İçişleri Bakanlığı’nı veya bakanlıklarını şu ya da bu şekilde adlandırmak yanlış olur. Partide hangi bakanlığın olacağı tartışılmadan bakanlıkların feshedilmesi doğru olmaz.

haber-kiziloren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu