Haber

Mehmet Selim Kiraz’ın katilinin kuzeni CHP’de kampanya yöneticisi oldu

Yerel seçim hazırlıkları devam ediyor.

Partilerde il, ilçe ve belde adayları belirlenirken kampanya ekipleri de oluşturuluyor.

CHP’li Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Genel Başkan Özgür Özel arasındaki aday seçimi anlaşmazlığı skandalı büyürken, yeni bir skandal daha çıktı.

Her dönem parti içinde toplumu rahatsız eden bağlantıları olan 1-2 isim parti kadrolarında yer buluyor.

Yerel seçim kampanyası ekibinde yer alan bir başka isim de dikkat çekti.

Katilin kuzeni kampanya ekibinde

2015 yılında Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı şehit eden cani terörist Bahtiyar Doğruyol’un kuzeni CHP’de kendine yer buldu.

Katilin kuzeni Utku Doğruyol, doğrudan Özgür Özel’e bağlı olarak sosyal medya yöneticisi ve kampanya yöneticisi olarak ekibe katıldı.

Başta Özgür Özel olmak üzere partililerle derin ilişkileri olan Doğruyol’un göreve getirilmesi sosyal medyada tepki çekti.

Mehmet Selim Kiraz’ın Şehadeti

Gezi Parkı olaylarında 16 Haziran 2013’te yaralanan ve 11 Mart 2014’te tedavi gördüğü hastanede 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten Savcı Kiraz, şunları söyledi: 31 Mart 2015’te Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na avukat olarak giren iki kişi, adliyenin 6’ncı katındaki makam odasında terör örgütü mensubu bir kişi tarafından rehin alındı.

Saatler süren mücadelenin ardından odasında vurulan Kiraz, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, 2 terörist Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol ise güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildi.

cameli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu