Haber

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel vizyon projelerini paylaştı

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, kentte faaliyet gösteren iş insanları ve şube temsilcileriyle bir araya gelerek hayata geçireceği vizyon projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Belediye Başkanı Ömer Günel, şehrin potansiyelini ve değerlerini öne çıkaracak vizyon projelerini paylaşmak amacıyla düzenlediği ‘Kuşadası Vizyonunu Yaratıyor’ başlıklı toplantıların ikincisini Pera Düğün Organizasyon ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Yoğun ilgi gören toplantıya belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve birim yöneticileri de katıldı.

“TURİZME BÜYÜK DOĞRUDAN YATIRIMLAR YAPTIK”

Belediye Başkanı Ömer Günel, göreve geldiği günden bu yana Kuşadası’nın dünyanın değerli turizm merkezlerinden biri olması için büyük çaba sarf ettiklerini belirterek, “Kuşadası turizmine birçok doğrudan yatırım yaptık. Birçok teşvik sağladık. Büyük şirketlerin Kuşadası’na girmesi için. Yabancı turistin artması için kültür sanat projeleri geliştirdik. Sokak Festivali’nin üçüncüsünü düzenledik, bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğiz. Altın Güvercin Kompozisyon Yarışması ile uluslararası bir yarışma düzenliyoruz. Kampinova Projemiz ile dijital göçebelere tatil ve çalışma alanı yaratıyoruz. Fuarlarda şehrimizi en iyi şekilde tanıtıyoruz. “Kuşadası’nı 5 yıldızlı zincir otellerin yatırım yapacağı bir şehir olarak temsil ediyoruz. Bundan sonraki dönemde de yatak kapasitemizi daha da artırarak yolumuza devam edeceğiz ve Kuşadası turizmine yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

“YENİ DÖNEMDE EFES KONGRE MERKEZİ İÇİN üzerimize düşeni yapmaya HAZIRIZ”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Efes Kongre Merkezi’nin (KOMER) bir an önce tekrar faaliyete geçmesi için başından beri büyük çaba sarf ettiklerini belirterek, “En büyük yatırımlardan biri olan KOMER için üzerimize düşeni yapmaya devam ediyoruz. Kuşadası’nda turizmin 12 aya çıkarılması için yapıldı.” “Hazırız. KOMER’in şehir ekonomisine kazandırılması amacıyla daha önce bir proje sunmuştuk ancak sonuç alamadık. KOMER’in yeniden faaliyete geçmesi için tüm paydaşların sorumluluk alması gerekiyor. Kuşadası Belediyesi olarak biz de yapacağız. Yeni dönemde KOMER için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi. konuştu.

haberfoca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu