Haber

Konya’da kardeşini öldüren kişi 9 yıl sonra yakalandı

KONYA’da çıkan tartışmada kardeşi Halid Hasoun’u (34) bıçaklayarak öldüren ve ülkesi Suriye’ye kaçan Ala Hasoun (47), 9 yıl sonra Gaziantep’te yakalanıp tutuklandı. Bir yıl önce yine sahte kimlikle Türkiye’ye geldiği anlaşılan Hasoun, ifadesinde çocukları ve yeğenleri arasındaki anlaşmazlık nedeniyle tartıştığı kardeşini bıçakladığını söyledi.

Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Şeyh Ulema Recep Ağa Caddesi’nde 2 Şubat 2015 günü saat 06.30 sıralarında yerde hareketsiz yatan kişiyi görenler polise haber verdi. İhbar üzerine adrese sevk edilen ekipler, Khaled Hasoun isimli şahsın bıçaklanarak öldürüldüğünü belirledi. Polis, yaptığı incelemede Hasoun’un 6 çocuk babası ağabeyi Ala Hasoun tarafından öldürüldüğünü, olaydan sonra ülkesi Suriye’ye kaçtığını belirledi.

TÜRKİYE’YE SAHTE KİMLİKLE GİRDİ

Geçtiğimiz ağustos ayında Konya’ya atanan İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, kardeşini öldüren Hasoun’un ülkeye dönme ihtimali üzerine soruşturma yapmak üzere özel ekip kurdu. 6 kişilik özel ekip, Hasoun’un 1 yıl önce sahte kimlikle Türkiye’ye gelerek Gaziantep’e yerleştiği ve terzilik yaptığını belirledi. Ekip, Gaziantep’e giderek Hasoun’un iş ve ikamet adreslerini, arabayla seyahat rotalarını tek tek belirledi. 30 Ocak sabah saatlerinde bir operasyon gerçekleştirdi.

Gözaltına alınan Hasoun, taşıdığı sahte kimlikte kendisinin Muhammed Yasin olduğunu ve Ala Hasoun’u tanımadığını iddia etti. Ancak Konya’ya getirilen Hasoun, ifadesinde kendisinin ve ağabeyinin çocukları arasında çıkan anlaşmazlık nedeniyle Halid Hasoun ile tartıştıklarını ve bu süreçte onu bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti. Hasoun, dün sevk edildiği adliyede tutuklandı.

haber-ayvalik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu