Haber

Kılıçdaroğlu’ndan ‘100’. ‘yıl’ videosu: Ne kadar geriye gidersek gidelim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; CHP’nin kuruluşunun 100’üncü yılı dolayısıyla açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, X (Twitter) hesabından şu notla bir görsel yayınladı: “Umudun milletin egemenliği olduğunu biliyoruz. Cumhuriyet Halk Partimizin 100. yılı kutlu olsun.”

Söz konusu görselde; Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Kemal Kılıçdaroğlu, Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet Devrimi, Kıbrıs Harekatı ve Adalet Yürüyüşü sahnelerine yer verildi. Görselde şunlar söylendi:

‘BU ÜLKENİN ÖZGÜRLÜK MEŞALEsini KİM YAKTI’

“Hani, ‘Ah, keşke bu toprakların dili olsa, konuşsa, toprağın sesini duyabilsek’ diyoruz… Bir asırdır emeğin tanığıyız. ve bağımsızlık uğruna verilen çaba, halkın egemenliği ve iradesi kimin elindedir, hatırlayalım, Cumhuriyeti kim kurdu, kim yaktı, bu ülkenin özgürlük meşalesi, dünya devletlerine direnerek bu ülkenin bütünlüğü nasıl korundu? Başlayan kalkınma hamlesiyle devrimler yeni bir medeniyet yarattı. İlkeleri kim savundu? Kadın erkek eşitliği; İnanca saygı duyan laik bir ülke? Kıbrıs’ın bağımsızlığı, Beşparmak Dağları’nda dalgalanan bayrak Kimin eseri gölgemiz? ve ismimiz Bebek Vatan’a kazınmış mı?

‘Bir Çift MAVİ GÖZ IŞIĞINDA 100 YIL ÖNCEKİ GİBİ GELECEĞİ DÖNÜŞTÜRÜYORSUNUZ’

Kim halkına sahip çıkarak işçilerin, emeklilerin, gençlerin haklarını savundu? İhtiyaç sahiplerinin yanında yürürken kim çıkıp ‘Hak, hukuk, adalet’ diye bağırdı? Ne kadar geriye gidersek gidelim, geçmişi hatırladığımızda ne göreceğimizi hepimiz biliyoruz. Umudun milletin egemenliği olduğunu biliyoruz. Bir çift mavi gözün ışığında, tıpkı 100 yıl önceki gibi geleceği dönüştürüyorsunuz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu