Haber

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu: ‘İttifakla kazandığımız belediyelerde sorunlar yaşıyoruz’

Emre Can URAN/İSTANBUL, GÜZEL Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, YETITE Partisi İstanbul İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, “Kurduğumuz ittifakla kazandığımız belediyelerde parti teşkilatlarımızın ciddi sorunlar ve zaaflar içerisinde olduğunu gördük. Bir partiye üye olmak, o partiye ait olma duygusuna sahip olmak demektir.” “Nedir? Bunu anlamayan arkadaşlarımızın olduğunu gördüm. Aldığımız kararın ardından yolda nasıl dağıldıklarına şahit oluyoruz” dedi.

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, adaylığının açıklanmasının ardından bugün İYİ Parti İstanbul il yöneticileri, meclis meclis üyeleri ve gençlik kolları ile bir araya geldi. İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Kavuncu, “Bu salonda böyle bir toplantı yapacağımı hayal etmezdim. Ancak aylar öncesinden bu misyonun ve sorumluluğun üzerimize düşeceğini hissetmeye başladım. Burada bulunmaktan ve böyle bir sorumluluğu üstlenmekten çok mutluyum. Bir karar verdik.” 2017 yılında Türkiye’nin önüne bir alternatif koymak için kurulduk. Bu partinin daha sonraki varlığı, iki kutbun ortasında kalan Türkiye’de siyaseti değiştirecekti. Ama ucube Başkanlık sistemi bizi bu yapıyı değiştirmek için ittifak kurmaya zorladı. Bunu da denedik. Ne yazık ki başarılı olamadık. YETER Parti bu konuda tüm Türkiye’ye tüm samimiyetini gösterdi. Denemeden, yapmadan sonuca ulaşılamadı. Kendimiz denedik, sabrettik. Elimizden gelenin en iyisini yaptık. Maalesef 14 Mayıs’ta ve ardından 28 Mayıs’ta istediğimiz sonucu alamadık. Çok değerli bir oy aldık. Çünkü Türk siyasi hayatında son 30 yılda İYİ Parti kadar başarılı olan başka bir siyasi parti yok. Bir karar verdik. Özgür ve bağımsız siyasetimizi sürdürme kararı. Genel yönetim kurulumuz tarafından yapılan oylamada bu kararı iki kez birlikte tescil ettik. Ben de bu kararın savunucularından biriydim. “Özellikle örgütün başına geçtikten sonra tüm Türkiye’ye yaptığımız ziyaretlerde gördük ki, Türkiye’nin geleceği ve partimizin geleceği için bunu yapmak zorundaydık” dedi.

“SON 30 YILDA KİMSENİN YAPMADIĞINI YAPTIK”

Buğra Kavuncu, “Neden gördük? Ne gördük? Şunu söyleyeyim. Yaptığımız ittifakla kazandığımız belediyelerde parti teşkilatlarımızın ciddi sorunları ve zaafları olduğunu gördük. Maddi imkanlardan bahsetmiyorum ama bir partiye üye olmak ve o partiye aitlik duygusuna sahip olmak ne demek bunu anlamayan arkadaşlarımız olduğunu gördüm.Nasıl düştüklerine de şahit oluyoruz. Aldığımız kararın ardından yola çıktık. Elbette hiçbir kayıptan memnun değiliz. Elbette giden kimse bizi siyasi olarak mutlu edemez. Ancak onların gidiş şekli, ayrılma nedeni beni mecbur hissettirdi. Bu cümleleri kurun. Getiriyor. Az önce söyledim. Biz kurulduk ve son 30 yılda kimsenin yapamadığını yaptık. Ancak zorluklar gelecek gibi göründüğünde, işbirliği mümkün olmayacak gibi göründüğünde, iş birliği mümkün olmayacak gibi göründüğünde, bazı fırsatlar kaçacak gibi görünüyor, bazı bireylerin nasıl kayıplara uğradığını takip ediyoruz. Evet üzülüyoruz ama bir yandan da direniyoruz. , bir araya geliyoruz, birbirimize bağlanıyoruz. Ve bu yola, bu davaya gönülden inanan insanlarla birlikte yürüyeceğiz. Gidecek olanlara hayırlı olsun. “Allah onlara ne isterlerse versin” dedi.

“GÜZEL BİR GRUP OLDUĞUMUZA İNANIYORUM”

Kavuncu, “Siyasi partiden ayrılan birinin, ayrıldığı siyasi partiyi televizyonda bu kadar eleştirdiğini asla göremezsiniz. Bu başka bir akım, bunu not edin. Türk siyasetinde ‘Aday oldu’ diyorlar. onun için çok kötü olacak.’ Kesinlikle benim için çok kötü olurdu.” Değerli değil. Ama bugün bu salondan emin olun ki biriniz ya da çocuklarınızdan biri büyük ihtimalle GÜZEL Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri olacaktır. Bu hiç tereddüt ettiğim anlamına gelmiyor. Bu herhangi bir şüphem olduğu anlamına gelmiyor. Onu alacağım. Kazanacağım ve çünkü ben en iyisiyim. “Mükemmel bir ekibe sahip olduğumuza tüm kalbimle inanıyorum. Genel liderimiz bana, göreve aday olduğumu ve görev bana verilirse bunu istediğimi söyledim. Adaylığım dün açıklandı. Başarılar diliyorum. Ülkemize, önce İstanbul halkına, sonra partimize. Allah bizi utandırmasın” dedi.

haberdoganyol.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu