Ekonomi

Hatay’da Serinyol-Madenli yolunun temeli atıldı

Hatay’ın Antakya ile Arsuz ilçelerini birbirine bağlayacak olan Serinyol-Madenli yolunun temeli atıldı. Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Serinyol-Madenli yolu ile Antakya-Arsuz ortası 55 kilometreye inecek.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve yaklaşık 90 kilometrelik yolu 55 kilometreye indirecek olan Serinyol-Madenli yolunun açılış töreninde konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, tüm siyasi partileri davet ettiklerini söyledi. Parti temsilcilerini uyguladıkları her hizmete davet ettiklerini belirterek, “İlimizde yapmış olduğumuz hizmetlerde siyasi parti temsilcilerimizi temsil ediyoruz. Siyasi partileri bu ülkeye hizmet etmeye davet ediyoruz. Siyasi partiler bu ülkeye hizmet için kurulmuştur. Hizmet edebilmek için davetlere icabet etmek lâzımdır. Hatta inancımıza göre davete icabet etmek sünnettir. Halkımız o sünneti yerine getirecek ve yönetim hakkını kendisi belirleyecek kişileri kendisi seçiyor” dedi.

EXPO’yu 2 milyon 150 bin kişinin ziyaret ettiğini belirten Başkan Savaş, “Geldiğimizde bir köyün yolu beton ve asfalt değildi. Şu anda asfaltlamadığımız çok az köy yolu var. EXPO’yu gerçekleştirdik. 2 milyon 150 binin üzerinde kişi ziyaret etti ve ardından “Tarihi dokumuzu restore ediyoruz. Hatay Deniz Otobüsü seferlerine başladık. Beyrut Valisi ile iki gün önce görüştük. Bahardan itibaren inşallah Beyrut seferlerine başlayacağız. Yıl sonuna kadar Serinyol-Madenli yolunu daha kalabalık bir şekilde hizmete açacağız” dedi.

Millet İttifakı’nın ülke için önemine değinen Başkan Savaş, “Millet İttifakı, milletin gönüllülerinden oluşur. İstişare sünnettir, sünnete uyacağız, istişare edeceğiz. Ülkemizi daha güzel günlere taşıyacağız. Ülkemizdeki her zorluğun üstesinden gelip barışı tesis edeceğiz.Önce toplumda uzlaşı sağlamalıyız.Her şeye rağmen Hatay barış içinde yaşayan bir şehir ama ülkemizin en çok barışa ihtiyacı var,huzur bulan her ülke gelişmeye başlıyor. hızla ve o gelişimin sonucunu hep birlikte alıyorlar. Dolayısıyla biz ittifak olarak bunu sağlamaya adayız.”

Konuşmaların ardından Arsuz-Madenli yolunun temel atma törenine geçildi. – HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu