Haber

Gürsel Tekin CHP’den istifa etti

Sosyal medyada bir açıklama yayınlayan eski CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

CHP’ye yönelik eleştirilerini unsur unsur sıralayan Tekin, “Partinin her makamında görev yapma şerefine sahip olan, her zaman sokaklarda ve halk arasında çalışmış biri olarak benim için ortaya çıkan bu durum” dedi. Türkiye’deki hükümdar acı verici ve üzücüdür.”

Tekin, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Aziz milletim ve yoldaşlarım, Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel ilkeleri tüzük ve programında yer almaktadır. CHP maalesef zamanla çağdaş medeniyeti hedefleyen Kemalist ve sosyal demokrat bir parti kimliğinden uzaklaşmıştır. , Türkiye’de iktidar olmayı ve halka hizmet etmeyi amaç edinmiştir.

? Objektif şartlar, liyakat ve yeterlilik yoktur,

? Parti içindeki hemşerilik, kümelenme ve takımlaşma ilişkileri nedeniyle makam ve mevki dağılımları,

? Parti için çalışmış, partinin iktidara gelmesi için çalışmış kişiler dışlandı,

? Türkiye’de iktidar mücadelesi yerine parti içi iktidar mücadelesi tercih ediliyor,

?Parti hukuku ve partili çalışanlarımızın hakları hiçe sayılıyor, Genel Merkez kendi açıkladığı kural ve talimatlara dahi uymuyor, parti hukuku ve beyanlarına dayanarak çalışan kişilerin emeği gasp ediliyor,

?İdeolojinin, ilkenin ya da fikrin oluşturduğu yoldaşlık ruhu yerine, arkadaş ve çavuşlar, eşler, dostlar ve akrabalar arasındaki ilişkilerin her düzeyde belirleyici olduğu bir yapıya dönüşmüştür.

Partinin her kademesinde görev yapma onuruna sahip olan, Türkiye’de iktidar olmak için sürekli sokaklarda ve halk arasında çalışan benim için ortaya çıkan bu tablo acı ve üzüntü vericidir.

Bu nedenle gençliğimden beri hayatımı adadığım ve ilkelerini kalbime mühürlediğim Cumhuriyet Halk Partisi’nden, inandığım ve uğruna yaşadığım ilkeler bunu gerektirdiği için büyük bir acıyla istifa ediyorum ve ben de bu görevimden ayrılıyorum. artık mevcut yapıda çalışma fırsatı yok. “Hayatımı adadığım unsurlar için çalışmaya devam edeceğim.”

(HABER MERKEZİ)

basiskele-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu