Ekonomi

Cummins’in Atmus hisseleri için takas teklifine aşırı talep geldi

COLUMBUS, Ind. – Küresel enerji lideri Cummins Inc. (NYSE: CMI), Atmus Filtration Technologies Inc. (NYSE: ATMU) hisseleri için yaptığı takas teklifinin aşırı talep gördüğünü duyurdu. Cummins hissedarlarının hisselerini Atmus hisseleriyle değiştirmelerine olanak tanıyan teklif Salı günü sona erdi ve ön rapor hissedarlar tarafından yüksek düzeyde katılım olduğunu gösterdi.

Takas aracısı Broadridge Corporate Issuer Solutions, LLC’ye göre, yaklaşık 69,1 milyon Cummins hissesi geçerli bir şekilde teklif edildi ve son tarihe kadar uygun şekilde geri çekilmedi. Buna 100’den az hisseye sahip olan ve prorasyona tabi olmayan odd-lot hissedarları tarafından teklif edilen hisseler de dahildir. Cummins, teklif edilen bu hisselerin 5,6 milyonunu, sahip olduğu 67,1 milyon Atmus hissesi karşılığında kabul etmeyi planlıyor.

Aşırı talep nedeniyle Cummins, teklif edilen hisselerin yaklaşık %6,7’si olarak tahmin edilen orantılı bir kısmını, garantili teslimatla teklif edilen tüm hisselerin teklif şartlarına uygun olarak teslim edildiğini varsayarak takas edecektir. Nihai prorasyon faktörünün, garantili teslimat süresi sona erdikten sonra 18 Mart 2024 tarihinde açıklanması beklenmektedir. Takasta kabul edilmeyen hisseler hissedarlara iade edilecektir.

Bu takas teklifinin tamamlanmasıyla Cummins’in elinde artık Atmus adi hisse senedi kalmayacaktır. Goldman Sachs & Co. LLC ve J.P. Morgan Securities LLC, takasın dealer yöneticileri olarak görev yaptı.

Merkezi Columbus, Indiana’da bulunan Cummins Inc. daha müreffeh bir dünyaya güç verme taahhüdüyle 190’dan fazla ülke ve bölgede bir ağ işletmektedir. Şirket, 31 Aralık 2023’te sona eren yıl için yaklaşık 34,1 milyar dolar net satış bildirdi.

Bu haber bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-kemah.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu