Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bütün suçu Sayın Kemal’e yükleyip kenara çekildiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın deprem bölgesine ziyareti Adıyaman ‘da devam ediyor. “Deprem Konut Kurası ve Anahtar Teslim Töreni”nde konuşan Erdoğan’ın gündeminde, 14 Mayıs seçimlerinde muhalefetin oluşturduğu Altılı Masa yer aldı. Erdoğan, “Bütün suçu Sayın Kemal’e yükleyip kenara çekildiler. Sayın Kemal’e ilk vuranlar, toplam oyu yüzde 1’i bile bulmadığı halde Meclis’e sırtında taşıdığı kanunsuzlar oldu. “

ERDOĞAN’DAN TÖRENDE DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AdıyamanKonuşmasından satırbaşları şöyle: “Sevgili Adıyamanlılar, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Artık kura çekildi, anahtarlarını teslim edeceğimiz evlerin hak sahiplerine hayırlı olmasını diliyorum. Adıyaman, 6 Şubat depreminden en çok etkilenen illerden biri.

“YIL SONUNA KADAR 32 BİN KONUTU TESLİM EDECEĞİZ”

Adıyaman’da 8561 insanımız hayatını kaybetti. Depremde yıkılan 6 binin üzerinde binanın yanı sıra 19 binin üzerinde bina da ağır hasar gördü. 39 bin konut ve 3400’e yakın işyeri olmak üzere toplam 45 bin 325 yararlanıcı belirlendi. İnşaatı devam eden 32 bin konutumuzu yılsonuna kadar kademeli olarak teslim edeceğiz. Adıyaman’a 91 binin üzerinde çadır gönderdik. 35 bine yakın konteyner kurulumu yaparak 118 bin vatandaşımıza hizmet verdik. Toplamda 1,2 milyar TL’ye yakın harcamayla 27 bin 609 haneye kira yardımı sağladık. Özel bölümümüzün şehrimize olan ilgisinin artarak devam ettiğini biliyorum. Tüm deprem şehirleri arasında sigortalı sayısını en hızlı telafi eden il Adıyaman’dır.

“BÜTÜN YÜKÜ KEMAL bay’ın sırtına yüklediler”

Terör örgütleri üzerinden siyaseti yönlendirme çabaları hiç bitmiyor. Aniden artan terör hareketleri ve provokasyonlar boşuna değildir. Hepsi aynı senaryonun bir modülüdür. Bu oyunun yaratıcılarının bilmediği bir şey var. Yani Türkiye artık eski Türkiye değil. İktidara geldiğimizde öncelikle güven ve istikrar ortamını tesis edecek adımları attık. Elbette birçok sinsi hamleyle bizi durdurmaya çalıştılar. Seyahat olaylarından darbe girişimlerine, ekonomik tuzaklara kadar her yolu denediler. Son olarak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde şanslarını denediler. Yolda birbirlerini görse selam vermeyenleri ittifak çatısı altında birleştirdiler ama başaramadılar. Bütün bu yükü Sayın Kemal’in sırtına, soluna yüklediler.

“TÜM SÖZLERİMİZİ TUTACAĞIZ VE VATANDAŞLARIMIZI KUCAKLAYACAĞIZ”

Milletimiz Mayıs seçimlerinden sonra 6 partili ittifakın durumuna bakıyor ve ülkenin onların elinde olmamasının iyi bir şey olduğunu övüyor. Mart seçimlerinden sonra da şehirlerimizdeki vatandaşlarımız da aynısını yapacak. Ülkemize, şehirlerimize neler yapabiliriz diye bakıyoruz. Özellikle deprem bölgesinde. Buradan aday tanıtım toplantımıza geçerek ilçe adaylarımızı açıklayacağız. “Daha önce verdiğimiz sözleri tutup Kahta ve Sincik ilçelerine giderek vatandaşlarımızla kucaklaşacağız.”

tuzlucahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu