Teknoloji

ChatGPT Plus’ın Türkiye’ye Özel Fiyatı Açıklandı – Webtekno

OpenAI’nin yapay zeka dalını alan chatbot ChatGPT günden güne gelişerek daha yeterli sonuçlar vermeye devam etmektedir. Ücretsiz kullanımda dahi dev şirketlerde bile birçok angarya işi çalışanların omuzlarından alan bot, Plus hizmeti ile çok daha geniş kullanım imkanları sunuyor.

ChatGPT Plus bugüne kadar tüm dünyada aylık 20$ olarak fiyatlandırılırken, bugün Türkiye’ye özel fiyatlandırma uygulanmaya başlandı. ChatGPT’nin iOS uygulamasının Türkiye’de kullanıma sunulmasıyla birlikte Plus hizmetinin fiyatı da arttı. TL’de belliydi.

ChatGPT Plus Türkiye fiyatı:

iOS uygulamasında ChatGPT Plus’ın Türkiye fiyatı 499,99 TL/ay olarak belirlendi. App Store üzerinden ChatGPT Plus hizmeti almak isteyenler yurt dışından daha yüksek para ödeyecek.

Türkiye fiyatlarının ülkeler arası fiyatlardan neden farklı olduğunu hatırlatalım:

ChatGPT Plus’a iOS uygulamasından abone olmak istiyorsanız, App Store üzerinden ödeme yapmanız gerekir. Bu ödeyeceğiniz 500 TL bedelin içindedir. Apple’ın da %30 kurulu yani 150 TL’si var.Hatırlatalım.

Dolayısıyla OpenAI dolar fiyatına göre Türkiye’den daha az gelir elde ediyor.

ChatGPT Plus neler sunuyor?

ChatGPT Plus aboneleri yapay zeka ile sohbet ederken daha az cevap bekler, ChatGPT’nin yoğun olduğu anlarda bile chatbot’a ulaşabilirler. Ayrıca şu an için olsa da ChatGPT için geliştirilmiş ve yapay zekaya farklı yetenekler kazandırıyor. eklentilereerişilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu