Haber

Bursa İYİ Parti milletvekilleri kayıt yaptırıp rozetlerini taktı

ANKARA (İGFA) –14 Mayıs 2023’te yapılan seçimlerde UYGUN Partisi’nden 28. Dönem Bursa Milletvekili seçilen Selçuk Türkoğlu ve Hasan Toktaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kaydolarak TBMM’ye adımlarını attılar.

Bugün yapılacak yemin töreniyle resmi mesailerine başlayacak olan Türkoğlu ve Toktaş, “Omuzlarımıza yüklenen sorumluluğun bilincinde olarak görevimizi hakkıyla yapacağız” dedi.

Genel seçimlerin sonuçlanmasıyla 28. dönemde Bursa’yı temsil edecek olan Türkoğlu ve Toktaş, vatana ve millete hizmet ideallerini TBMM çatısı altında sürdürmekten onur duyacaklarını ifade ettiler.

TBMM’deki kayıt işlemlerinin ardından açıklamalarda bulunan Bursa Milletvekilleri Selçuk Türkoğlu ve Hasan Toktaş, “Bu kutsal görevi hakkıyla yerine getirmek ve bize güvenen halkımıza mahçup olmamak için her türlü fedakarlığı yapacağız” mesajını verdiler. diyerek, “Bundan sonra da Kutsal Meclis çatısı altında mücadelemizi sürdüreceğiz. Artan bir coşkuyla devam edeceğiz.
Öncelikle Bursa’nın merkezi yönetimden hak ettiği hizmeti alması için çalışacağımızı ve şehrimizi Ankara’da sahiplendirmek için elimizden geleni yapacağımızı belirtmek isteriz. Ülkemizde tam demokratik bir parlamenter sistemin yeniden tesis edilmesi yönündeki çabalarımız her zaman önceliğimiz olacaktır. Atalarımızın bize emanet ettiği en kıymetli değerimiz, güzel vatanımız Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmak temel misyonumuz olacaktır. Rabbimizi utandırma…” dediler.

haberkandira.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu